Kedden két osztály lehetőséget kapott, hogy meglátogassa a komáromi Jókai Mór Színházat. A választás az 1.D, 1.E valamint az 1.C osztály diákjaira esett. A busz délután 2-kor indult, az előadás pedig 3 órakor kezdődött.
Az előadás egy hentes életéről szólt, aki Dél-Szlovákiában kapott állást. Egyszerű, szegény családban élt feleségével és lányával.
Felesége és lánya nagyon szerény és visszahúzódó szlovák nők voltak, azonban mikor beindult az üzlet, egyre több pénzük lett. A pénzügyekkel a feleség foglalkozott, aki egyre nagyobb és nagyobb vagyonra akart szert tenni, és bármit megtett volna a harácsolás érdekében. Ez viszont a hentesnek nem tetszett, ő sokkal inkább szerette volna a régi életét élni. Az előadás alatt teljes képet kaptunk a jellemek fejlődéséről, eltorzulásáról. Nyomon kísérhettük, hogy a szerény, félénk szlovák asszony és lánya hogyan válik pökhendivé, beképzelté, bármire kaphatóvá a gyarapodó, kétes eredetű vagyon hatására. Hogyan felejtik el gyökereiket: honnan jöttek, kik voltak, milyen hagyományokon nőttek föl, milyen kultúra örökösei. A pénzen kívül a mesterkedő, kétes ügyeletekbe bonyolódó hentes züllött, fifikás jelleme is befolyással volt a betelepült szlovák család tagjai jellemének fejlődésére, amely azzal is járt, hogy a család megszokott, szürke életvitele teljesen felborult. A családtagok közül egyedül a hentes marad hű önmagához. Ragaszkodik szerény életviteléhez, a tisztességhez, becsületességhez. Számára a pénz nem jelent semmit. Életfelfogása, gondolkodása arra az elhatározásra juttatja, hogy a romlott világból térjen vissza a gyökereihez, szülőfalujába.
Az előadás kb. 2 óra hosszú és tartalmas volt. Tartalmas volt, mert azt az értéket közvetítette számunkra, hogy gyökereinket, hogy kik vagyunk, honnan jöttünk soha nem szabad elfelejtenünk, mert az jellemtorzuláshoz vezet(het). A másik üzenet számunkra: hiába a (gyarapodó) vagyon, ha boldogtalanok vagyunk, ha nem találjuk helyünket a világban, ha magányosak vagyunk. Akkor tudni és merni kell változtatni, még annak az árán is, hogy a megszerzett javakat feláldozzuk. A harmadik üzenet: a tisztesség, a becsület mindennél fontosabb.
Örülünk, hogy végül ránk esett a választás, mindenkinek nagyon tetszett az előadás.
Szabó Bianca (I.D)