2014. február 5-én iskolánk művész szakos diákjaival /I.B tűzzománc, II.A tűzzománc, I.C osztály, III.C osztály/ és Szokol Erzsébet tanárnővel Győrbe indultunk, hogy megtekintsük a győri Kovács Margit művészeti szakiskolát és diákjainak vizsgamunkákból nyílt kiállítását, valamint a Kovács Margit Múzeumot, akiről az iskola a nevét kapta és A titkos gyűjtemény című kiállítást.
Utunk először a szakiskolába vezetett. Az iskola épületében alapiskola is működik. A szakiskola valamennyire hasonlít a mi iskolánkhoz, hiszen több iparművészeti szak nálunk is megtanulható. Ilyen szakok a tűzzománc, grafika és az ólomüveg. Ezek mellett ott bőrdíszműves, ruhatervező, keramikus, fafaragó szakokon is lehet tanulni.
Minden műhelybe bementünk, megtekintettük az ott folyó munkát. Gyönyörű tárgyak készültek. Ahogy a mi iskolánkban, ott is a folyosókat és az ablakokat a diákok munkái díszítették.
Az iskola diákjainak vizsgamunkáiból nyílt kiállítást tekintettük meg ezután. Nagyon gazdag és sokrétű volt a kiállítás, sokféle technikát, munkát felsorakoztattak. Egy témában több alkotás is készült, például volt ott ruha és ólomüveg azonos mintával.
Az iskola kiállításától nem messze volt a Kovács Margit Múzeum és A titkos gyűjtemény című kiállítás.
Kovács Margit keramikusművész Győrben született. Gyönyörű szobrai, plasztikái voltak kiállítva, sokszor a mesék, mítoszok világába kalauzolt el.
A titkos gyűjtemény című kiállítás közel 120 festményből állt. Híres magyar festők munkái voltak kiállítva. Érdekessége volt, hogy a képekről azt hitték eltűntek, vagy megsemmisültek. Egy húsboltot üzemeltető mészáros gyűjtötte össze titokban. Többek között olyan neves művészek munkái voltak kiállítva, mint Aba-Novák Vilmos, Szinyei Merse Pál, Rippl-Rónai József, Mednyánszky László, Csók István, Vasary János.
Nagyon élménydús napot töltöttünk Győrben. Elfáradtunk, de megérte.
Remélem, az iskola tanáraival és diákjaival még találkozunk, sikerül szorosabb baráti kapcsolatot kialakítani a két iskola között.
Vas Andrea mesternő