• Újdonságok / Novinky

            • Kézműves foglalkozás Párkányban

            • 2013. november 22-ére iskolánk meghívást kapott, hogy bemutathassuk az iskolát, illetve az itt működő szakokat.

              A kézműves foglalkozásokkal és a szakmák bemutatásával egyidőben kis kiállítást is készítettünk, hogy a diákok és tanárok bepillantást nyerjenek az iskolán folyó munkába.

              A részt vevő diákok ólomüveg ékszereket készíthettek. A diáklányok hajat is fonathattak a II-os fodrászlányokkal. A III-os kozmetikus diáklányok pedig sminket készítettek.

              Remélem, minél több diákkal sikerült megismertetnünk iskolánkat és az itt működő szakokat.

            • Tanévnyitó

            •     A Gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola értesíti a 2014/2015-ös tanév diákjait (kivéve az 1. évfolyamokat), hogy az ünnepélyes tanévnyitó 2014. szeptember 2-án, kedden, 8.00 órakor kezdődik a Gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskolában.

               

            • Tanévnyitó -1. évfolyam

            •      A Gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola értesíti a 2014/2015-ös tanév első évfolyamának diákjait, hogy az ünnepélyes tanévnyitó 2014. szeptember 2-án, kedden, 11.00 órakor kezdődik a Gútai Városi Művelődési Központ színháztermében.

                  A tanévnyitó után szülői értekezletre kerül sor, melynek témája a 2014/2015-ös tanévre vonatkozó legfontosabb szervezési kérdések és az iskolai rendtartás ismertetése. A szülői értekezletet a Gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola épületében 12.00 órai kezdettel tartjuk.

                 A fentebb említett témák fontossága miatt kérjük a szülők / szülő / megjelenését.

               

            • CIVIL – ÉS TERMÉSZETVÉDELMI GYAKORLAT (OČAP)

            •     Iskolánkon a szóbeli érettségik hete alatt került megrendezésre a már hagyományosnak mondható civil – és természvédelmi gyakorlat (OČAP).  A hétfőtől szerdáig tartó eseménysorozaton diákjaink A,B, C és D jelű csapatokra lettek osztva, majd felváltva abszolválták a város egyes helyein kijelölt állomáshelyeket. Ezeken az állomáshelyeken különböző érdekes előadásokat hallgathattak meg, illetve olyan mozgásgyakorlatokat próbalhattak ki, melyekkel a hétköznapi tesiórákon nem találkoznak. Mindemelett az előadások és a gyakorlatok után értékes pontokat gyűjthettek a csapatuk számara. A legérdekesbb programok közé talán a helyi tűzoltók bemutatóját, vagy a Kis–Duna holtágán történő kenuzást sorolhatnánk. A szerdai nap végén a vízimalomnál került sor a verseny kiértékelésére. A „huszárosnak“ mondható hajrá után a győzelmet végül a C-jelű csoportnak (I.C+II.D+1.Anš) sikerült megszereznie, jutalmuk egy 36 szeletes dióstorta lett.  De mindenképp kijár a dicséret a D csoportnak (I.D+III.D+III.E) is, akik csak fél ponttal maradtak le az első helyről. És köszönet illeti azon kollegákat és előadókat is, akik odaadó munkájukkal érdekessé tették ezt a 3 napot. A verseny végeredménye:

              Helyezés:

              Csoport:

              Osztályok:

              Pontszám:

              1.

              A

              I.C + II.D + 1.Anš

              51,5

              2.

              B

              I.D + III.D-E + III.C

              51

              3.

              C

              II.B + II.C

              38,5

              4.

              D

              I.A + I.B + II.A

              37

               

               

                                                                                                                          Németh tanár úr

            • Egészségnap

            • Egészség- milyen egyszerű szó, mégis milyen sokat jelent.

              Igazi értékére  csak akkor jövünk rá, ha egészségünk meggyengül.

              Tudományos felmérések és iskola-egészségügyi vizsgálatok sora magyarázza évek óta, hogy baj van a diákok egészségével. Ennek egyik oka az, hogy a diákok  körében is terjednek az egészségére is károsító szokások (a dohányzás, az alkoholfogyasztás), a másik, hogy az életmód-változásokkal együtt járó jelenségek – a mozgásszegénység, a nem megfelelő minőségű és mennyiségű étkezés.

              Az  iskolákra nagyon nagy feladat hárul, nemcsak a tananyagok kell áttadniuk , hanem oktató munkája mellett nevelni kell a fiatalságot, egy szebb egészségesebb élet felé. Az iskola környezetének, egész szellemiségének sugalnia kell azt  a pozitív beállítottságot, amely megkönnyíti és irányíja a diákokat az egészségesebb életmód felé.

              A diákok egészséges életmódhoz való hozzáállását minden nap fejleszteni kell.

              Egészségvédő magatartást és  a diákok egészségtudatát kell az iskolának megerősítenie.

              A Gútai Magyar Tannyelvü Magán Szakközépiskola, annak vezetőségének és tanárainak nemcsak az okatási munka a fontos , hanem  az egészségesebb életmódra nevelése is.

              Külön köszönettel tartozunk Szokol Dezső mérnök úrnak és kedves feleségének Szokol Erzsébetnek- az iskola tulajdonosainak ,  az iskola vezetőségének, hogy az iskola tanárainak afféle igyekezetét legjobb tudásuk szerint támogatják, segítik, megfelelő körülményeket biztosítanak.

              Május 29 –én és 30- án került megrendezésre a Gútai Magyar Tannyelvü Magán Szakközépiskolában  az immár hagyományosnak számító egészségnap, új köntösben, színesebb programokkal

              A program most - rendhagyó módon - 2 napos volt, és a diákok nemcsak érdekes elöadásokon vehettek részt,hanem pénteken egy közös tornán a parkban.

              Ērdekes előadást tartott Dr.Gőgh Angelika szakorvos, aki arra hívta fel a figyelmet a lányok egészségére, PhDr. Jarošová Márta az emlőrák megelőzését és önellenőrzését prezentálta.

              Hátgerincünk egészségével Dr. Csizmadia Lívia foglalkozott behatóbban.

              Egészségünk megtartásának alapfeltétele testi és lelki egyensúlyunk megteremtése. Csak az az egyén tud teljes életet élni, akinek  ez sikerül. Ehhez nyújtottak  segítséget előadásukban Polák Kristína és Oláh lektorasszony akik elődásunkban foglalkoztak az egészséges táplálkozással, és a vastagbélrák megelőzésével.

              Diákjaink megismerkedhettek az alternatív gyógyászati és relaxálási módokkal is : Kiss Margit a Komáromi Energy klubból felhívta a figyelmet a fytoterápiára, Marsalik Lajos masszőr az akupresszúráspontok  világába kalauzolt el minket.

              Az elmúlt 2 egészségnap során diákjaink érdekes, élvezetes és tanulságos előadásokat hallhattak. Reméljük, hogy mindez hasznos útmutatóként szolgál számukra egy egészségesebb életmód kialakításához.

              Romhányi renáta mérnöknő bemutatta diákjainknak a homeopátia világát.

              "Az egészség olyasmi, mint a gondosan égetett gyertya. Ha körültekintő figyelmet szentelünk neki, sokáig fog égni."

              Manfred Kets De Vries

              Gzs

            • Szinyei Merse Pál rajz és művészettörténeti verseny

            • Idén május 16-án két fontos esemény is történt iskolánkon. Az egyik, hogy elballagtak a végzős diákok, a másik, hogy a Szinyei Merse Pál rajz és művészettörténeti verseny ünnepélyes kiértékelésére és díjátadójára került sor Dunaszerdahelyen, ahol iskolánk diákjai is helyzéseket értek el.

              A versenyre több mint 120 tanuló jelentkezett, közülük alapiskolások is.

              A megmérettetés három fordulóból állt, az 1. forduló feladatait még tavaly ősszel kaptuk meg. Mivel Szinyei Merse Pálról nevezték el a versenyt, ezért a kérdések és feladatok hozzá, illetve az impresszionizmushoz kötődtek. Mindegyik forduló tartalmazott tesztkérdéseket és rajzos feladatokat is.

              Iskolánkból 5 diák nevezett be, Frey Boris II.A, Szalay Tamás II.A, Ilka Patrik II.A, Czére Barbara II.C, Szabó Bálint III.C.

               Közülük hárman értek el helyezést.

              Különdíjjal jutalmazták Ilka Patrikot, második helyezést ért el Czére Barbara és első helyen végzett Szabó Bálint.

              Gratulálunk!

               

              Vas Andrea mesternő

            • Színházlátogatás Komáromban

            • 2014. május 21-én iskolánk III.A, III.B, I.A-NŠ és a III.D,E osztályos diákjai Kecskés Anikó, Gál Zsuzsanna és Szabó Éva tanárnők kíséretével részt vettek a komáromi Jókai Színház William Shakespeare: Velencei kalmár című előadásán. Az előadás 15.00 órakor kezdődött. A mű rendkívül izgalmas volt, hiszen az egész előadás gondolákon játszódott, méghozzá úgy, hogy közben a színészek nem érintették a színpad padlóját, ami nem egy hétköznapi színműre utal. A történet egyszerűen csodás volt. A zsidó és keresztény konfliktusán keresztül a szerelmesek románcának kibontakozásáig minden megtalálható volt a műben, amelyből a humor sem hiányzott. Az előadás 17.45-kor ért véget. Az autóbuszon ülő diákok arcáról az elégedettség sugárzott. Reméljük a közeljövőben is eljutunk hasonló előadásokra, hiszen a kultúra mindannyiunk számára nagyon fontos érték.

              Varga Dávid

              (III.D)

            • Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Versenyen

            • Iskolánk diákjai ebben az iskolaévben is bekapcsolódtak a Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Versenybe. Számukra a megmérettetés 2014. február 6-án kezdődött az iskolai fordulóval. Hét diák előadását hallgathatta meg a zsűri, illetve a jelenlévő pedagógusok és diáktársak. A Gútán megrendezett körzeti fordulón Szapu Klára (I.C), Desat Dominika (II.C) és Kovács Dávid (IV.C) képviselték iskolánkat, a zsűri mindhármukat tovább juttatta a komáromi járási fordulóra, ahonnan Dominika és Dávid a kerületi fordulóra is eljutott, melyet idén Léván rendeztek meg a szervezők. Mindnyájunk legnagyobb örömére ezen az országos elődöntőn Kovács Dávid újból aranysávos lett, így hosszú évek után ismét eljutott diákunk az országos versenyre, Rimaszombatba.

              A továbbiakban Kovács Dávid beszámolója következik az országos versenyről, amelyre idén április 24-27 között került sor Gömörország fővárosában.

               

              „Miután sikeresen továbbjutottunk a szavalóverseny iskolai, körzeti, majd járási fordulóján, eljutottunk egészen a kerületi fordulóra, ami Léván került megrendezésre. Itt Desat Dominika (II.C) és jómagam (Kovács Dávid) versmondóként versenyeztünk, a megzenésített versek kategóriában pedig a Tűzvirág csapat indult. Sajnos, az országos elődöntőből már csak én és a Tűzvirág csapat jutott tovább az országos döntőre.

              Április 24-én elindultunk Gútáról Balázs tanár úrral Rimaszombatba. A Tűzvirág csapat sajnos nem tudott eljönni egészségügyi problémák miatt, így én, mint utolsó mohikán indultam a harcba. Egy finom ebéd (a tanár úr édesanyjánál) után körülbelül 14:00 órakor érhettünk Rimaszombatba, ahol sikeresen regisztráltuk magunkat a versenyre. Körülnéztünk, hogy melyik teremben lesz másnap a verseny, megnéztük a programokat, majd elmentünk a szállásra, ahol sikerült elhelyezkednem. Ezek után irány vissza a kultúrház, ahol 19:00 órakor kezdődött a megnyitó, ahol több beszédet és több előadást halottunk, illetve láttunk. Miután véget ért a hivatalos megnyitó, a szállás felé vettük az irányt, kis ismerkedés a szobatársakkal, s végül 3 óra utazás és egész napos rohangálás után nem volt nehéz elaludni.

              Másnap reggel egy jó kis reggeli várt minket, majd 8:00 órakor elkezdődtek a versenyek. A IV., V. és a VI. kategória versenye egy teremben zajlott, és így az én kategóriám kezdett. Egy óra leforgása után véget is ért a vers kategória, így kimentem kicsit kiszellőztetni a fejem, pár embertől elég pozitív visszajelzéseket kaptam, emellett egy kanizsai szavalóverseny válogatójára is meghívást kaptam. Egészen délután 3 óráig zajlottak a különböző kategóriák versenyei, így beültünk több helyre is, például a Lírai színpad kategóriát végignéztük. Miután minden sikeresen lezajlott, elmentünk vacsorázni, majd este a Varidance tánccsoport előadását néztük meg, amiről elmondhatom, hogy a három nap egyik legjobb előadása volt.

              Szombat reggel 8:00 órakor kezdődtek a kategóriákban a kiértékelések, én személy szerint úgy érzem, hogy semleges kritikát kaptam. Nem tudtam eldönteni, hogy az értékelés pozitív vagy negatív volt. A kiértékelések után megkerestek a kanizsai válogatás miatt, ahol 12-en mértük össze a tehetségünket, de a válogatón nem jutottam tovább.  Este 19:00 órakor elkezdődött a díjkiosztó gálaműsor, ami nagyon hosszú folyamat, körülbelül 2 és fél óra volt. A IV. vers kategóriában én ezüstsávos besorolást értem el, aminek nagyon örültem. Vasárnap reggel kipihenve, boldogan, elég tapasztalattal, új barátokkal, új ismerősökkel gazdagodva indultunk Gútára.

              Úgy érzem, nagyon jó és tartalmas négy napot tölthettem el Rimaszombatban, ha tehetem, máskor is megpróbálkozom majd eljutni a versenyre. Aki teheti, próbálja csak ki magát jövőre a szavalóversenyen, veszteni való nincs, mert: A vers mindegy kié, mert a vers mindenkié!”

            • Mladý Tvorca- Nyitra

            • Iskolánk márciusban részt vett a Mladý tvorca országos kiállításán, amit a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztérium rendezett meg. Az eseményen szlovákiai és külföldi középiskolák találkoztak. A kiállítást vendégként megtekintette Robert Fico miniszterelnök is. A diákok munkái pozitív visszajelzésben részesültek

            •  

              Tisztelt résztvevők:

              A tavalyi fesztivál sikerein felbuzdulva ebben évben egy kicsit messzebbre merészkedtünk a fesztivál eszmeiségét illetően. Megfogalmazódott bennünk az az igény, hogy színeiben, formájában és anyagában ismét sokszínűt hozzon létre a fesztivál, az alkotások témáját tekintve viszont egy közös fonalat kövessen, mégpedig a              STRUKTÚRA megfogalmazását. Ezt a témát öt „műhelyben” próbálják majd a diákok anyagba önteni, egymástól és technológiától függetlenül. Ami azt is jelenti, hogy ebben az évben arra kérünk minden jelentkező résztvevőt, hogy az öt fajta technikából előre válasszon ki egyet, amelyben az adott témát fogja megfogalmazni az egész hét folyamán, s a választását előre jelezze. Tehát minden diák egy technikában foglalatoskodik majd, és nem váltja azokat naponként. Ezért kérünk minden résztvevő intézményt, ill. jelentkezőt, hogy az elkövetkezendő két héten belül (azaz legkésőbb május 19.-éig) küldje el nekünk a „műhelyek” szerinti névsorát. Ezzel együtt amennyiben bármilyen módosító javaslat megfogalmazásra kerülne a részetekről, azt szívesen figyelembe vesszük.

              A „műhelyek” listája:

              1.) STRUKTÚRA TŰZZOMÁNCBAN, vezető oktató: Vas Andrea,

                   művészvendégeink,

              2.) STRUKTÚRA ÜVEGBEN, vezető oktató: Soós Csilla, Ferdics Béla

              3.) STRUKTÚRA FALI PLASZTIKÁBAN, vezető oktató: Barkóci Alexander

              4.) STRUKTÚRA FALFESTÉSZETBEN, vezető oktató: Koren Csilla

              5.) STRUKTÚRA TÁJFESTÉSBEN, vezetőoktató: Görcs Katalin

               

              Jelentkezéseteket s részvételeket örömmel várjuk, üdvözlettel: Mátyus Zoltán, a fesztivál koordinátora, (matzolin@gmail.com).

               

              Résztvevő iskolák

              Magyarország

              1. Jaschik Álmos Művészeti Szakközépiskola
              2. Kovács Margit Általános és Szakképző Iskola
              3. Katedra Gimnázium, Informatikai és Művészeti Szakközépiskola,

               

              Szlovákia

              1. Súkromná stredná odborná škola s VJM, Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola

                 

               

              Csehország

              1. Odborná střední škola podnikateľská

                 

               

              Lengyelország

              1. Zespół Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu
            • Médiasztár

            • 2014. március 25. a Gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola történetében az V. Médiasztár országos tehetséggondozó verseny fináléját jelentette. A verseny döntőjén megjelent diákokat, tanárokat és a versenyzőket értékelő szakmabeli zsűri tagjait Szokol Dezső alapító tulajdonos és Mayer Péter igazgató üdvözölte, majd a zsűri nevében Cs. Liszka Györgyi – a Vasárnap főszerkesztője hivatalosan megnyitotta a Médiasztár döntőjét. Az ünnepélyes megnyitót követően kezdetét vette a versengés, ahol a levelező fordulók feladatait legjobban teljesítő diákok – kategóriánként 10 – felkészültségüket, ötletességüket és fantáziájukat mérhették össze. A döntő délelőtti programja még a munkáról, összpontosításról, az utolsó feladatok megoldásáról szólt.  De a délután már a jól végzet munka öröméről, felszabadult mosolyokról és elégedett diákokról, tanárokról tanúskodott.

              Az idei Médiasztár remélhetőleg új hagyományt teremt, hiszen a 2013/2014-es tanévben bővítettük a versenykategóriákat. Az idén jelentkező diákok az írott és a hangos médiával ismerkedhettek meg.

                          A versenyen való részvétel nem kevés munkával jár. A diákok többsége – életkorukból kifolyólag – kevés elméleti alapismerettel, s ebből kifolyólag gyakorlati jártasság nélkül töltik ki a jelentkezési lapot. Mégsem tántorodnak meg a kihívás elől! Ami valljuk be őszintén, példaértékű! Nagy örömmel tölt el bennünket, hogy évről – évre nő a versenybe bekapcsolódó diákok száma, s hogy az ismerősen csengő nevek mellett új tollforgatók is feltűnnek.  

              Az Év diákújságírója megtisztelő címért folyó küzdelem, az előző évfolyamokhoz hasonlóan négyfordulós levelező versennyel indult, melyben a diákok elméleti tudásukat gyakorlatban próbálhatták ki. A feladatok a publicisztikai műfajokhoz kapcsolódtak, tehát a diákok minden versenyfeladat megoldása előtt a műfajokat elméleti síkon sajátították el, majd az elméletben tanultakat megpróbálták a gyakorlatba átültetni. Természetesen, a feladatokat igyekeztünk a versenyzők korosztályához, érdeklődési körükhöz igazítani.

              Az év diákriportere megtisztelő címért a küzdelem két levelező, illetve a döntő fordulóból állt. Az év diákriportere kategória a Pátria Rádió közreműködésével valósult meg. Szintén a Pátria Rádió munkatársai segítségével két szakmai napot is tartottunk, mely keretein belül a versenyzők szakmabeliektől kaphattak útmutatást a versenyfeladatok megoldásához.

              A Médiasztárra idén Szlovákia szinte minden szegletéből, de Budapestről és Kolozsvárról is jelentkeztek.  Az ötödik évfolyam levelező fordulóját követő élő döntőn nyújtott teljesítmény alapján a 2013/2014-es tanév legjobbjai:

               I.  Kategória:

              1.Jókai Csenge -  Alapiskola Dunamocs

                    II. Kategória:

               1.Baka Katalin - Alapiskola és Óvoda Ipolyszakállos

                    III. Kategória:

              1. Varga Bianka - Magyar Tanítási Nyelvű Magángimnázium,  Dunaszerdahely

                   Az év diákriportere:

              Mátyás Eszter - János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár

                  Az év iskolaújsága: Kaktusz – Selye János Gimnázium, Komárom        

              A Médiasztár országos tehetséggondozó verseny szervezői szívből gratulálnak minden helyezettnek és minden versenyzőnek, tanárnak, akik idén is bekapcsolódtak versenyünkbe. Köszönjük az ötletes, frappáns és gyakran nekünk felnőtteknek is tanulságos megoldásokat. A beérkező pályamunkák a bizonyítékai annak, hogy a fáradságos munka meghozza gyümölcsét, s e munkák adnak nekünk erőt, hogy szeptemberben ismét elinduljon a Médiasztár, immár hatodik évfolyama!

                                                                                                                                                Bálint Katalin

                                                                                                                                           A Médiasztár koordinátora

            • JÁRÁSI NAGYPÁLYÁS FOCIBAJNOKSÁG

            • 2014. április 8-án az ógyallai MŠK Hurbanovo futballklubb stadionjában került megrendezésre az idei nagypályás járási focibajnokság. Az eseményre iskolánk csapata is nevezett, ahol másik 7 középiskolával mérhette össze erejét. Csapatunk az „A“ jelű csoportba kapott besorolást, ahol a következő eredményeket érte el:

               

              Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola (Gúta) – Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola (Komárom) 1:2

              Építőipari Szakkōzépiskola (Ógyalla) - Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola (Gúta) 1:0

              Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola (Gúta) – Műszaki Szakkōzépiskola (Komárom) 1:2

               

                   Mivel a fiúknak a 3 mérkőzésen nem sikerült pontot szerezniük, így nem kerültek tovább az április 10-én megrendezett négyes dōntőbe. Iskolánkat képviselték: Bōlcskei Zoltán (I.A), Bombicz György (III.A), Czompó Kevin (F1.A), Kiss Zoltán (I.B), Leckési Dániel (II.B), Pálfi Attila (III.A), Román Alexander (III.D), Ruhás Dominik (III.C), Szoboszlai Árpád (II.B), Szomolai Tibor (III.D), Šimčík József (III.A), Takács Tamás (III.B), Tóth Bálint (II.A), Vontszemű Nicholas (II.B).

            • ECDL vizsga

            • 2014. április 30-án iskolánk III.D és IV.D osztály idegenforgalom szakán tanuló diákjai részt vettek az ECDL vizsgán, Nagymegyeren. A IV.D osztályos tanulók az utolsó modulon vettek részt, így 9 diáknak sikerült megszerezni az ECDL START jogosítványt (certifikát), név szerint: Andrási József, Asztalos Dávid, Karasz Viktor, Király Roland, Marosi Anikó, Tóth Emese, Tóth Nikolas, Szente Szilvia, Pintér Enikő. Az elért eredményekhez minden kedves diáknak szívből gratulálunk.

            • Fülemüle Országos Informatika Verseny Budapesten

            • „Én így tanítanám az informatikát”

              A 2013/2014 – es tanévben ismét megrendezésre került a hagyományos Fülemüle informatikai verseny, melyre minden évben határon túli magyar tanulók jelentkezését is várják. Az internetes verseny célja olyan prezentációk készítése, melyek segítik a tanítási – tanulási folyamatot.

              Idén a verseny fő témája az ökológia volt, azon belül a természetes erőforrások hasznossága. Iskolánkat 3 tanuló: Beke Adrián /II.D/, Barczi Renáta /II.D/, és Pócs Norbert /II.D/ képviselte a versengésben. Beke Adrián sikeres eredménnyel zárta a versenyt, s a határon túli magyarok különdíját tudhatja magáénak. A versenyzők Budapesten ünnepélyes keretek között kapták meg az elismerő okleveleket és a különdíjat.  Minden versenyzőnek gratulálunk a kitartó munkáért és sikeres szereplésért.

            • Nemzetközi fodrász- és sminkverseny

            • 2O14.4.13-án Érsekújvárban a Gútai Magyar Tannyelvű Magyar Szakközépiskola fodrász és kozmetikus diákjai nemzetközi smink és fodrászversenyen vettek részt. A verseny főszervezője I. Zuzáková nagyszabású versenynek adott teret.

              Több ország mérte össze szakmai tudását. Jöttek Magyarországról, Csehországból, Romániából, Ukrajnából és Szlovákia csapatát is több középiskola képviselte. Idén első alkalommal a zsűri is több nemzetből állt össze. A diákok munkáit szemmel kísérték magyar, szlovák, cseh, ukrán és kínai szakemberek.

               A kozmetikusoknak a smink elkészítésére egy óra állt rendelkezésükre. Témájuk: Tavaszi menyasszony volt.

              A fodrászoknak összetett feladatuk volt, amely két részből állt. Az elsőben nappali frizurát kellett elkészíteniük 2O perc alatt. A másikban az elkészített nappali frizurából szintén 2O perc alatt kellett alkalmi kontyot készíteniük. Nagyon erős mezőny alakult ki mindkét téren.  A frizurának nagyon sok szempontnak kellett megfelelnie. Elsősorban vonalaiban követnie kellett a 2O14-es év divatját, ami a kócos hatást kelti. A diákok nem használhattak a kontyoknál alátéteket sem póthajakat. A frizura dísze sem lehetett 7 cm-nél hosszabb. Az összhatás szintén jelentőséggel bírt. A nappali frizurához visszafogottabb nappali smink és ruha kellett, míg az alkalmi kontyhoz épp az ellenkezője kihívó. Mivel a frizura összetett volt a modelleknek is szükségük volt az állóképességre. Hosszú percek, órák teltek el, míg a pontozás folyt ill. az azt követő fotózás. A diákok munkáját a mestereik segítették: Zsabka Krisztina, Gerö Zsuzsa a menyasszonyi ruhát pedig Szokol Erzsébet tervezte.

              Az egész napos látnivalókban gazdag szakmai vasárnapról pozitív élményekkel tértünk haza.

              A frizura terén pedig harmadik helyezéssel, amelyet Pálovics Barbara II.B oszt. tanuló és modellje Benkő Vivien nyert.

               

               

                                                                                                                                                                           Gerö Zsuzsa

            • A szépség harmóniája

            • A 23. alkalommal megrendezésre kerülő Komáromi napok keretén belül sor került a Szépség harmóniája elnevezésű smink és fodrászversenyre, amelyet idén a stylist kategória is erősített.

              Bajkai Eszter főszervező ötödik alkalommal rendezte meg a középiskolások versenyét, amelyre a Gútai Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola mellett meghívta még a komáromi, bátorkeszi, búcsi fodrász és kozmetikus diákokat.

              Az idei verseny témájában igen csak eltért az eddigiektől. A versenyzőknek a 22.századi menyasszonyi frizurát illetve sminket kellett elkészíteni, amit a stylistok újrahasznosított anyagokból készült menyasszonyi ruhával egészítettek ki. Szebbnél szebb alkotások születtek a smink a frizura és a ruha terén is. Így volt tökéletes az összhang, amit szakonként három tagú teljesen független zsűri pontozott. Izgatottan vártuk az eredményhirdetést, amely a következőképpen alakult:

              Smink: 1.hely – Gúta: Fábik Ágnes III.oszt. és modellje Téglás Ágnes IV.oszt.

                              2.hely – Búcs

                              3.hely – Bátorkeszi

              Frizura: 1.hely – Gúta: Hocsák Kitti II.oszt és modellje Téglás Ágnes IV.oszt.

                              2.hely – Gúta: Pálovics Barbara II.oszt és modellje Benkő Vivien III.oszt

                              3.hely – Bátorkeszi

              Ruha: 1.hely – Gúta: Ruhás Dominik III.oszt és modellje Téglás Ágnes IV.oszt

                              2.hely – Búcs

                              3.hely – Bátorkeszi

               

              A diákok felkészítésében az egyes szakok mesterei vették ki részüket. Kozmetika – Zsabka Krisztina és Sipos Denisza, fodrászat – Gerö Zsuzsa, ruha – Szokol Erzsébet.

               

                                                                                                                                                                           Gerö Zsuzsa

            • Pán Péter - angol nyelvű előadás

            •      2014. április 16-án került megrendezésre a pozsonyi Wüstenrot Teatro színházban a Pán Péter angol nyelvű előadás, melyen a III.C, D, E, és I.ANŠ osztály angolt tanuló diákjai vettek részt, Kutak Viktória és Liszkai Mónika tanárnő kíséretével.

              Pán Péter, ha ezt a címet leírjuk, szinte már nem is kell hozzá semmiféle magyarázat, ajánlószöveg. A klasszikus gyerekirodalom egyik halhatatlan, költői remeke a felnőni nem akaró Pán Péter története. Ez a mese azért marad örök klasszikus, mert a minden emberben kitörölhetetlenül megbúvó, élő vágyat testesíti meg: a visszavágyást a gyerekkor csodákkal, kalandokkal teli világába.

              Maga a történet egy felnőni nem akaró, repülni tudó kisfiúról szól, ő Pán Péter.  Barátai Wendy és kisöccse John. A történet akkor kezd érdekessé válni, mikor Pán Péter meglátogatja a gyerekeket és elviszi őket Sohaországba, ahol a gyerekek sosem nőnek fel. Pán Péter társa Csingiling, a kis tündér, tündérpor segítségével megtanítja a gyerekeket is repülni. A kis hősök segítenek legyőzni a rosszakaratú Hook kapitányt. A rengeteg móka csak még érdekesebbé tette a történetet. Mivel az előadás angol nyelven játszódott, a diákok így fejleszthették nyelvtudásukat. A szöveg egészen érthető volt, azok számára is, akik nemrég kezdték elsajátítani az angol nyelvet.

               

              Az angol anyanyelvű színészek önfeledten és élethűen adták elő a darabot, ami még jobban fokozta a szórakozást és a jókedvet. Az előadás tele volt vicces szituációkkal, ugyanakkor a diákok sokat tanulhattak a darabból. Reméljük, hogy mindenki sok-sok élménnyel tért haza.

            • Tanulmányi kirándulás Komáromban

            •      2014. április 3-án Komáromban voltunk tanulmányi kiránduláson az I.B, II.A tűzzománc és a III.C vitrázsüveg szakos diákokkal.

                  3 kiállítást látogattunk meg. Az első helyszín a Csemadok ház volt, ahol az AMFO 2014 elnevezésű fotóverseny járási fordulójának kiállítása volt látható. Erre a versenyre iskolánkból is neveztek be diákok (Špalovský Angelika, Homola Miklós, Karasz Viktor, Tóth Enikő).

                  A következő kiállítás a Limes Galériában volt, ahol Tóth Csaba szombathelyi művész képinterpretációi voltak kiállítva. Magyar festők, köztük Aba Novák Vilmos, Csók István, Bernáth Aurél, Czóbel Béla stb. művei voltak újrafestve . A képek két színnel készültek, feketével és fehérrel vagy feketével és egy másik színnel.

                  A legutolsó, harmadik kiállítás volt szakmai szempontból a legérdekesebb. A Zichy palotában kortárs magyar művészek tűzzománcai voltak láthatók. A tűzzománc szakos diákok itt kedvükre gyűjthették az ötleteket, illetve találgathatták, hogy milyen technikával készülhettek az alkotások.

              Mindhárom kiállítás érdekes volt, érdemes volt elmenni.

              Vas Andrea szakoktató

    • Kapcsolatok

      • *** Súkromná spojená škola, Slovenská 52, Kolárovo *** Közös Igazgatású Magániskola
      • +421357775080
        +421357775081
      • Slovenská 52
        946 03 Kolárovo
        Slovakia
    • Bejelentkezés