Cikk elolvasható: ITT
Cikk elolvasható: ITT
Új fényképek a Magyarkérdés: -vagonkérdés? albumban
2016. március 9-én iskolánk vendége volt Pethes Viktória barista, kávépincér. A III.A osztály tanulói a kávékészítés és felszolgálás különféle módját sajátították el az előadáson.
Képek megtekintése: ITT
Új fényképek a Képek az óráról albumban
Diákjaink rendkívüli történelemóra keretében ismerhették meg a hetven éve megkötött csehszlovák-magyar lakosságcsere-egyezmény hátterét. A foglalkozást Kolek Zsolt történelemtnár vezette.
-kzs-
Új fényképek a Tűzzománc alkotások albumban
2016. március 7-én Komáromban az Ipari Szakközépiskola épületében került megrendezésre a Szép magyar beszéd kiejtési verseny kerületi fordulója. A kerületi fordulóban 10 diák szövegek olvasásában és irányított szövegalkotásban mérte össze tudását. A versenyen iskolánkat az iskolai forduló győzteses - Szabó Bianka (IV. D) képviselte és a negyedik helyezés megszerzésével bejutott az országos döntőbe.
Az elért eredményhez gratulálunk!
„A nyelv nem az enyém, nem a tiéd, hanem az édes mienk.” /Kazinczy Ferenc/
Bálint Katalin
Új fényképek a 2.C dizajn albumban
Új fényképek a Képek az óráról albumban
2016. március 3-án került sor a „Poznaj slovenskú reč“ – „Ismerd meg a szlovák nyelvet“ verseny járási fordulójának megrendezésére Komáromban a Selye János Gimnáziumban. A versenyen iskolánkat az iskolai forduló 2 győztese: Bödör Ibolya /III. C/ és Újházi Viktória /II. C/ képviselte. A lányok a 3 fordulós verseny minden feladatát szépen teljesítették, mindketten bronzsávos minősítést szereztek és a 4. helyen végeztek.
Az elért eredményhez mindkettőjüknek szívből gratulálunk!
Kürthy Irén
Új fényképek a Csokival buzdítják a tanárok a diàkokat a kisérettségin... albumban
Új fényképek a Pincèrjeink szolgàltak fel a komàromi Eötvös alapiskola szülöi bàljàn albumban
2016. február 16-án a III.C és III.D osztályos diákok megtekinthették a Tisztújítás c. darabot a Jókai Színház társulatának előadásában.
Nagy Ignác komédiája 1843-ban jelent meg a pesti színpadokon és rövid időn belül az egyik legsikeresebb eredeti magyar vígjáték lett. A szerző a régi vígjátéki dramaturgia képletét vetítette az adott politikai helyzetre: két szembenálló harcáról van szó, melynek során mindkettő meggyengül, így adva helyet a középen álló jónak.
A darab aktualitás a mai kor nézőinek is, s ahogyan az átíró nyelvzsonglőr, Parti Nagy Lajos vallja: „Amíg a hazudozás volumenét nem a szégyen, a józan ész, hanem a szájak és a pénztárcák átmérője szabályozza, amíg a hatalom mindennél édesebb és hülyítő mákony marad, aligha kerül lomtárba.”
Köszönjük a lehetőséget!
Powered by aSc EduPage