--------------------------------------------------- 2023 ---------------------------------------------------

Číslo projektu: 2022-1-SK01-KA121-VET-000055350

Trvanie projektu: 01/06/2022 – 31/05/2024

Trvanie mobility: 03/09/2023 – 23/09/2023

Cieľová krajina: Maďarsko - Budapešť

V rámci programu Erasmus+ sme realizovali trojtýždňovú zahraničnú odbornú stáž v Budapešti, v Maďarsku v  septembri 2023 pre 32 účastníkov z odborov:

• Autoopravár – mechanik
  • Hostinský
  • Kuchár
  • Kaderník
  • Kozmetik
  • Služby v cestovnom ruchu
  • Mechanik počítačových sietí

Prijímajúce organizácie:

Studio D      Kleopátra Szépségszalon       K+K Hotel Opera         Alta Moda Fashion Hotel      Ott Service Kft.        Estilo Fashion Hotel          Thanks, Kft.           Danubius Hotels Zrt.

Študenti si počas trojtýždňovej odbornej stáže osvojili nové zručnosti, odborné a jazykové kompetencie vo vlastnom odbore, stali sa viac samostatnými, komunikatívnymi a získali nezabudnuteľné zážitky.

Účastníci získali certifikát EUROPASS – Mobility a odovzdali svoje skúsenosti aj ostatným študentom a zamestnancom školy.

--------------------------------------------------- 2022 ---------------------------------------------------

Č.projektu: 2021-1-SK01-KA121-VET-000006120

V rámci programu Erasmus+ sme plánovali realizovať 3-týždňovú zahraničnú odbornú stáž v Budapešti, v Maďarsku v  septembri 2022 pre 32 účastníkov z odborov:

- cestovný ruch (5)

- propagačná grafika a propagačné výtvarníctvo (7)

- mechanik počítačových sietí (3)

- kozmetika (4)

- kaderník (2)

- ochrana osobného majetku (8)

- hostinský (3)

Študenti týchto odborov majú len obmedzené možnosti získať praktické zručnosti v rámci odborného výcviku a tento projekt im umožnil rozvíjať už nadobudnuté vedomosti s poznatkami z medzinárodného pracovného prostredia. Chceli sme im poskytnúť možnosť oboznámiť sa s pracovnou morálkou danej krajiny, v rámci kultúrnych programov s históriou Maďarska, aby si mohli osvojiť nové vedomosti o zaujímavostiach Budapešti. Pokladáme za dôležité, aby si účastníci oboznámili s terminológiu svojich odborov a rozvíjali komunikačnú zručnosť v interakcii so spolupracovníkmi, s nadriadeným, so zákazníkmi.

Výsledky a dopady projektu:

- účastníci získali praktické zručnosti, vedomosti a zručnosti o moderných postupoch v jednotlivých odboroch,

- účastníci získali certifikát EUROPASS – Mobility,

- účastníci projektu si počas stáže v Budapešti rozšírili svoje odborné, jazykové a interkulturálne kompetencie

- účastníci získali potvrdenie praxe a hodnotenie pre vysielajúcu organizáciu,

- účastníci sa zlepšili v technologických a technických novinkách, inováciách, výsledkoch v danom odbore,

- účastníci v rámci svojich odborných predmetov predviedli pedagogickým pracovníkom SOŠ a svojim spolužiakom nové metódy a pracovné postupy osvojené počas pobytu v zahraničí

- účastníci sa stali samostatnejšími v práci a zodpovednejší za svoju prácu,

- účastníci sa stali otvorenejšími novým kultúram, interkultúrnym vzťahom

- účastníci si rozvinuli svoju schopnosť efektívneho riešenia problémov

- účastníci si rozvinuli empatiu a pocit spolupatričnosti

- účastníci si rozvinuli svoju schopnosť sebakritiky a schopnosť prijať kritiku a rady ostatných

- vyučujúci otvorili nové krúžky, ktoré boli zamerané jednak na jazykové kompetencie, jednak na odborné zručnosti,

- účastníci odovzdali svoje skúsenosti aj ostatným študentom a zamestnancom školy

Partneri: Impact HUB Kft., Studio D, Kleopátra Szépségszalon, Madloba Kft., Benczúr Hotel

--------------------------------------------------- 2019 ---------------------------------------------------

Názov projektu: Prax za hranicami pre inováciu odbornej prípravy

Č.projektu: 2019-1-SK01-KA102-060481

V rámci programu Erasmus+ sme plánovali realizovať 3-týždňovú zahraničnú odbornú stáž v Budapešti, v Maďarsku v  septembri 2019 pre 20 účastníkov z odborov:

- cestovný ruch (4 študenti)

- propagačná grafika (6 študentov)

- mechanik počítačových sietí (6 študentov)

- kozmetika (2 študenti)

- kaderník (2 študenti)

Výsledky a dopady projektu:

- účastníci získali certifikát EUROPASS – Mobility,

- účastníci získali potvrdenie praxe a hodnotenie pre vysielajúcu organizáciu,

- účastníci sa stali samostatnejšími v práci a zodpovednejší za svoju prácu,

- účastníci sa stali otvorenejšími novým kultúram, interkultúrnym vzťahom

- účastníci si rozvinuli svoju schopnosť efektívneho riešenia problémov

- účastníci si rozvinuli empatiu a pocit spolupatričnosti

Partneri: GRIS ART Kft., Oasis of the Hair Kft., Helpy Kft., Impact HUB Kft., Jet Travel Kft., Dob Corner Kft., TechEmbassy Kft., Cargo-Viszed Ltd., Turizmus Kft., Mater és Társa Szolgáltató Betéti Társaság (Bártfai Szépségszalon), IseeQ Kft.