Gyermekvélemények A gyerekek írásaiból Médiasztárokkal zajlott a médiaismereti szaktábor

Médiaismereti szaktábor

A gyerekek írásaiból

Médiaismeret- a gyerekek írásaiból

A gyakorlatok néhány anyaga

1. Íme eme napon jöttünk,

Immár jó néhány korsó mögöttünk

Imádni drága borunkat

Meg a jó parkgondozónkat

Büdösborzok ellensége

Kinek pálinkaszagú a felesége

Vidámságunk oka a barack

Hidd el, a kocsmában sokáig maradsz

Iparosodásban elveszik a borunk

Ettől sírva egymás vállára borulunk

Törzshelyünkön pop-zenekar zenél

Ez a csapos eléggé henyél

Befejezzük bordalunkat

Isszuk tovább a borunkat.

Ebben a feladatban humoros bordalt kellett írni adott szavak / parkgondozó, büdösborz, barack, iparosodás, pop- zenekar / segítségével.

2. Ó, Gábor, egyetlen Gábor

Veled lenni, maga a mámor

Szemed sugárzása fénytani jelenség

Ha valami lány rád néz, számomra máris ellenség

Nem számít, hogy külsőd elefánt

Rád vágyom egész éjszakán át

Ugorj, te kis nyúl ki az odúdból

S a klausztrofóbiád már nem lesz nagy úr

Ahogy nyomom a billentyűzetet

Csak rád gondolok, szeretlek!

Ebben a feladatban közléshiányos szerenádot kellett írni adott szavak /fénytani jelenség, elefánt, klausztrofóbia, billentyűzet / segítségével.

3. Újságcikkből vett idézet:

„ Igyekszünk megfelelni az elvárásoknak, figyelni az aktuális trendeket, kipróbálni a legújabb fogyási trükköket, szépítő praktikákat, a sztárok bevált tippjeit, hogy felfigyeljenek ránk, népszerűek legyünk a suliban. „

„ Igyekszünk

praktikákat

hogy

suliban

Feladat: az idézett mondat szavait 5 oszlopban helyezzük el egymás alá írva a szavakat, majd ezután az így egymás mellé került szavakat kell új írássá formálni / történetté /.

Az alkotás:

Igyekszünk eljutni az imaházba, ahol kipróbálják a legújabb orgonát, hogy a gyülekezeti tagok jobban felfigyeljenek az istentiszteletre. Szeretnénk megfelelni az aktuális gyülekezetfogyási hiánynak, ahol a sztárok majd felnéznek ránk. Az ilyen trendeket vagy trükköket bevált módszernek tartják, amíg népszerűek. Az elvárásoknak igyekszünk megfelelni és kipróbálni az egyházszépítő tippjeit, hogy hívők, kulturáltak és műveltek legyünk. Próbáljuk figyelni a színes praktikákat, hogy otthon és a suliban is alkalmazni tudjuk.

4. Újságcikkből vett idézet:

„ Lucával tizenegynéhány éve találkoztunk. Ma már nyugdíjas, kedves kolléganőnk lánya b e-bejárt a szerkesztőségbe. Tudtuk róla, hogy művészi pályára készül, hogy Budapesten keresi a boldogulás útját.“

Lucával

hogy

útját

Találkozás egy nyugdíjas nénivel

Lucával már sokat utaztunk együtt, be- bejártuk a Kárpát–medence különböző pontjait, hogy közelebbről is megismerhessük a magyar kultúrát. Idén Budapestet tűztük ki uticélul.

Budapesten először a Nemzeti Galáriába látogattunk el, ahol tizenegynéhány nyugdíjassal futottunk össze. Lucával felfigyeltünk a lila ruhás nénire, aki Munkácsy művészi kiállítását kereste izgatottan. Segítőkészen átnyújtottunk a néninek egy prospektust, s ő hálálkodva mesélni kezdett:

• Nem fogod elhinni, aranyom! Harminc éve volt egy kedves barátnőm a szerkesztőségben, akire nagyon hasonlítasz. Mintha csak a Marit látnám. Akkoriban készült az újságírói pályára a kedves. Épp a napokban találkoztunk egy régi kolléganőnk születésnapján. Nem is tudtuk, hogy egy könyvet készül kiadni az újságírás fortélyairól. Jó látni, hogy számára ilyen könnyű a boldogulás. Ma már van egy tehetséges lánya. Csupán annyit mondott róla, hogy ő is az újságírói útját egyengeti.

Luca ledöbbenve hallgatta a néni meséjét. Halkan egy kérdés hagyta el Luca száját:

• A barátnőjét nem Kovács Máriának hívják?
  • Hát ezt te honnan tudod, aranyom?- meresztette ki barna szemeit a lila ruhás néni.
  • Kovács Mária az én édesanyám.

A néni, akit mellesleg Juli néninek hívnak meghívott bennünket egy kávéra és meghatottan mesélt a régi szép időkről.

5. Ebben a feladatban szövegtúltengéses búcsúbeszédet kellett írni adott szavak /sellő, irodaház, hangtompítás, banán / segítségével.

James Bond búcsúbeszéde a halott sellőktől

Mélyen tisztelt egybegyűltek, kedves sellősiratók!

A múlt heti esős vasárnapi délután 3 órai tragikus és szomorú eseményére emlékezünk most szívünk minden fájdalmával, amikoris én, az eredeti, hamisítatlan James Bond szerencsétlenségemre és a bájos, jólelkű, szépmosolyú, ragyogó uszonyú sellőtüneményeink szerencsétlenségére betörtem az Iskola utcai sellőirodaházba a hangtompítós, automata fegyveremmel, csupán egy téves titkosszolgálati riasztás miatt.

Sajnálkozva búcsúzom banánillatú szőkeségeinktől, kiknek oly csodásan csillant fel a nap lemenő sugara apró uszonyaik apró pikkelyein. Térdre ereszkedve kérem a búcsúzó, gyászoló családtagok bocsánatát eme végzetes és gyalázatos tett végett, amit úgy érzem, nem áll módomban jóvátenni.

Most helyezzük a zúgó habok közé a sötét tenger mélyébe eme aranyozott kagylókoporsókat, melyek egy kedves, jó barátom Darth „VÉDER“ mestermunkái, s melyekben az áldozatok- reményeim szerint örök nyugodalomra lelnek. Így legyen!