Gyermekvélemények A gyerekek írásaiból Médiasztárokkal zajlott a médiaismereti szaktábor

Médiaismereti szaktábor

Médiatábor - a gyerekek írásaiból

Vélemények

1. Elsősorban tanulni szerettem volna, szókincset bővíteni, de meg is akartam ismerni hasonló érdeklődésű embereket. Sokmindent kaptam ettől a tábortól és nem vesztettem semmit. Kaptam szeretetet, tudást, tapasztalatot és egy kicsit úgy érezhettem, hogy értékes ember vagyok. Újból és újból elgondolkoztam azon, hogy milyen csodálatos, tehetséges emberek élnek itt a Felvidéken. Amire kevesebb idő jutott, az a beszédkészség fejlesztése volt, bár sok mindent elő kellett adni, mégis úgy érzem, hogy a TV-s, rádiós szakmával keveset foglalkoztunk az újságírás és az internetes média mellett. ...és tarthatott volna sokkal több ideig!
  2. ...A csoportos feladatok is nagyon kreatívak voltak, bár nekem néha már megerőltető volt az, hogy a másik fejével is látnom kellett a dolgokat: Ezzel csak oda szeretnék kilyukadni, hogy voltak feladatok, amiket szívesebben csináltam volna egyedül....
  3. A táborban kimondhatatlanul jól éreztem magam. Az elvárásaimat teljes mértékben kielégítette, sőt, azt kell, hogy mondjam, sok esetben túlszárnyalta azokat. Egy tisztább képet kaptam arról, mik az újságíróval szemben felállított elvárások, megtudhattam hogyan áll össze egy heti vagy egy napilap. Ha részletesen fel szeretném sorolni mindazt, amit ez a tábor adott nekem- valószínűleg nem lenne elég egy egész lap. Én személy szerint a Vasárnap c. hetilap főszerkesztőjével való beszélgetést értékeltem a legpozitívabban. Ajánlani nem szeretnék, nem tudok semmit a jövőt illetően – ez így volt nagyszerű.
  4. ...” a legjobb előadás szerintem az volt, amikor jött a Vasárnap főszerkesztője és az nem tetszett, hogy sok volt a szúnyog...” J
  5. Rengeteg dolgot tanultam az újságírásról és az újság szerkesztéséről. Ezeket mindenképp fel fogom használni, valahányszor tollat ragadok. A csoportfoglalkozások mindegyikét élveztem, bár az újságszerkesztéssel picit meggyűlt a bajom. Ennek ellenére ezt a foglakozást nagyon megszerettem. A tábor során rengeteg új arcot ismertem meg, akik mind nagyon különleges személyiségek és szeretném velük tartani a kapcsolatot. Úgy érzem, e pár nap hatalmas élményeket adott nekem, melyeket sosem felejtek el. A tábor szervezettsége, a vezetők, a táborozók, az előadók mind olyak voltak számomra, amilyet elképzeltem és sosem felejtem el őket. Remélem, egy év múlva újra találkozunk.
  6. Ezelőtt fogalmam sem volt, hogy dolgoznak, milyenek az újságírók mindennapjai. Az gondolkodtatott leginkább, hogy vajon miként gondolkoznak, teljesen olyanok- e, mint mi...? Legjobban Buglya Sándor előadása tetszett, mert mindig érdekeltek a filmes trükkök. A leginkább a csapatújság készítése tetszett a gyakorlatok közül, mert elképesztő, hogy 6 tagból álló stábbal 3 óra alatt mire lehetünk képesek. Mindenkinek ajánlom a tábort, mert a kollektíva tényleg kiváló és szerintem, aki a jövőben újságírással szeretne foglalkozni az ebben a táborban megfelelő ismereteket szerezhet.