Menü:

Díjak, elismerések

Az iskolánkon végzett szakmai, oktató – nevelő munkáról sok pozitív visszajelzést kaptunk az utóbbi években. Azt, hogy elképzeléseink, terveink helyes irányba folynak bizonyítja a jelentkezők emelkedő száma, az iskolánk iránti érdeklődés növekedése. A szülők, diákok, iskolabarátok elismerő szavai mellet, az utóbbi években a pedagógus szakma, a pedagógus társadalom is több ízben elismerte a gútai magániskolában folyó szakmai munkát. Ennek az elismerésnek a bizonyítékai azok a díjak , amelyeket az utóbbi években iskolánkat részesítették.

 

  • 2003 április

Iskolánk tulajdonosa a Katedra Alapítvány Díját vehette át Dunaszerdahelyen a gútai Magyar tannyelvű Magániskola Megalapításáért a magyar iskolahálózat bővítéséért, fejlesztéséért.

  • 2008 március

Iskolánk alapító –tulajdonosa, Szokol Dezső a Szlovákiai Magyar Pedagógusok XIV. Országos Találkozóján, Rozsnyón Pedagógus Díjat vehetett át, Pék Lászlótól  a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetségének elnökétől, a színvonalas magyar nyelvű szakoktatásért, a szlovákiai magyar nyelvű  iparművészeti képzés megteremtéséért és a szlovákiai magyar iskolahálózat fejlesztésért.

  • 2011 február

    Szlovákiában a tehetségek gondozását egyre több iskola tartja fontosnak és sok iskola be is építette már pedagógiai programjába ezt a nehéz, sok munkát és fáradságot igénylő, de megtérülő szakmai munkát. Ezt támasztja alá, hogy sok magyar alap- és középiskolai diák sikeresen szerepel akár hazai, vagy nemzetközi megmérettetéseken is.

    A magyar tannyelvű oktatási intézményekben az emelt óraszámok, a szakirányultságok, a differenciálás segíti a tehetségek felkarolását, a velük való foglalkozást.

    2010 decemberében iskolánkat a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége átal felkért Akkreditációs Bizottság jogosultnak tartotta a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács Akkreditált Tehetségpontja cím használatára. Iskolánk mint tehetségpont szakmailag hiteles és aktív tagja a tehetségpontok bővülő családjának. Szoros kapcsolatot ápolunk a Debreceni Egyetem tehetséggondozással foglalkozó szakembereivel, és kapcsolatban vagyunk azokkal az iskolákkal és intézményekkel, akik ezt a programot felvállalták.

    Iskolánk a művészeti oktatás terén nyújt kiemelkedő képzést. A rajztehetségekkel, a képzőművészet, iparművészet iránt érdeklődő, azok iránt fogékony fiatalokkal foglalkozunk. Fő profilunk az iparművészet, ezen belül a díszzománc szak és az ólomüvegezés. A hozzánk jelentkező diákok választhatnak a reklámgrafika, művészkovács, belsőépítész-dizájn, vitrázsüveg szakok közül. Tehetségpontunkat ezekre alapozva nyitottuk meg, hiszen szakembereink neves grafikusok, iparművészek, akik tehetséggondozással, tanácsadással, fejlesztéssel és a tehetségek ápolásával is foglalkoznak.

    Az akkreditációról szóló Okiratot és Dísztáblát a 2011. február 5-én, a budapesti Szent Imre Gimnáziumban szervezett nemzetközi konferencián vehettünk át.

  • 2011 március

Iskolánk alapító tulajdonosa  - Rudolf Chmel, a Szlovák Kormány alelnöke javaslatára – tagja lett az Oktatási Minisztérium mellett létrehozott szakmai, tanácsadói testületnek, amelyik Jaroslav Jurenča oktatási államtitkár vezetésével a szlovákiai szakképzést hivatott fejleszteni.

 

  • 2011

BARCSAY JENŐ DÍJ

 

 

  • 2012 október

 Az Ex Libris-díj a Magyar Művészetért Díjrendszerbe tartozik. A Magyar Művészetért Díjat 1987-ben alapították, majd folyamatosan bővítették különféle díjakkal, így nemcsak magyarországi, de olyan Kárpát-medencei magyarok is megkaphatják, akik hazájukban sokat tesznek a magyar művészetért, kultúráért, a magyarság megmaradásáért. Az Ex Libris Díjat 8 önálló regionális kuratórium döntései alapján adományozzák.

Ex Libris - díj

 

  • 2014

2014. október 11-én a budapesti ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium dísztermében rendezték meg a Tehetségpontok Kárpát-medencei találkozóját. A rendezvény célja az volt, hogy bemutassa a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége által koordinált programokat, tájékoztassa a Tehetségpontokat a 2014/2015-ös tanévre vonatkozó tervekről, együttműködési lehetőségekről és felhívásokról. A rendezvényen elhangzott előadások és kisfilmek konkrét példán mutatták be a program működését. Benkő Vilmos, a Magyar Tehetség Nagykövete, a mentorálásról mint tehetséggondozó formáról, illetve a sikeres mentor - mentorált kapcsolatról beszélt.

A találkozó záró részében került sor a Tehetségpontok minősítési eljárásában akkreditált vagy kiválóan akkreditált minősítést szerzett oklevelek és dísztáblák ünnepélyes átadására. A Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége iskolánkat is jogosultnak tartotta a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács által Akkreditált Kiváló Tehetségpont cím használatára, s ünnepélyes keretek között átvehettük az akkreditációról szóló oklevelet és dísztáblát.

 

                              

 

 

  • 2015

A Magyar Tannyelvű  Magán Szakközépiskola Gútán, október 16. kitüntetve lett egy tanúsított szervezettől, amely a piacon lévő vállalkozók elemzésével és a feltételek ellenőrzésével foglalkozik. Az átadott bizonyítvány magában foglalja a kitűzött célokat, amelyeket sikerült az iskolának a közeli jövőben elérni. A gazdálkodó egységnek nincs jelentős bejegyzett tartozása több mint 30 nappal az esedékesség dátuma után. Az iskolát fizetőképesnek, megbízhatónak, stabilnak a piacon, a többi iskolával szemben versenyképesnek minősítették. Ez a tanúsítvány garanciaként szolgál a potenciális befektetők és az iskola alkalmazottak számára.

 

                         

Újdonságok

Kapcsolat

  • *** Súkromná spojená škola, Slovenská 52, Kolárovo *** Közös Igazgatású Magániskola
    Slovenská 52
  • +421357775080
    +421357775081

Fényképalbum